Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Yüz Germe Estetiği

Yüz germe cerrahisi

Deri altı dokularında ki yaşlanmaya bağlı olarak, cilt belirli noktalarda yer çekimi etkisi ile derinleşmeye ve sarkmaya başlar. Bu nedenle yüzün yenilenmesi adına germe-doku kaldırma estetik prosedürü talep edilebilir. Yüz dokusu gerilir ve cilt daha genç bir görünüme kavuşturulur.

Yüz germe estetik prosedürü nasıl uygulanır?

Yüz germe estetiği, yaşlanma ve sarkmanın meydana geldiği bölgelerde, küçük kesi tekniği kullanılarak gerçekleştirilir. Prosedür ile bölgede yer çekimine bağlı sarkan doku toparlanır. Estetik prosedür 3 ila 4 saat arası sürer, 1 gün hastanede geçirilir ve aynı gün evinizin konforuna kavuşursunuz. İyileşme süresi 5 ila 7 gündür. Kesi kulağın gerisinden, saç çizgisi boyunca doğal dış görünümü bozmayacak bölgede gerçekleştirildiğinden, rahatsız edici bir görünüm kazandırmaz.

Estetik prosedür için kesi çizgi işaretleri nasıl belirlenir?

Estetik prosedür sonrası, yaşlanmış yüz görüntüsü, çenenin her iki yanında da altı (6) yaş daha genç bir “C” görünümüne evrilir. Yaş ilerledikçe, cilt dokusu yer çekimi nedeniyle sarkar ve yüz “S” görüntüsüne sahip olur. Bu rahatsız edici görünüm, 45-60 yaş aralığında artar. Bu dönemde Estrella Estetik Merkezi danışmanlığındaki estetik ve kozmetik cerraha danışabilir ve izlenecek prosedürü, izleri ve olası komplikasyonları öğrenebilirsiniz.

Estetik prosedür ile kaç yıl gençleşme sağlanır?

Bu konuda her şey estetik ve kozmetik hekimin yeteneğine ve adayın fiziksel ve biyolojik yapısına bağlı olmak kaydıyla; kullanılan yöntem 5 ila 12 yıl arasında gençleşme sağlayabilmektedir.

Yüz germe estetiği prosedüründe komplikasyonlar ile karşılaşılır mı?

Her cerrahi uygulamada olduğu gibi, estetik ve kozmetik işlemlerde de komplikasyon riskleri vardır. Nadiren karşılaşılmakla birlikte; yanma, yara izi, geçici his kaybı oluşabilmektedir.
Ameliyathane:

  • Anestezi şekli: Genel veya Bölgesel (gerilecek bölgenin alanına bağlı olarak).
  • Estetik ve kozmetik işlem nerede yapılır: Hastanede
  • Hastanede kalma süresi: 1 gün / kalmama (normal şartlarda).


Estetik prosedür sonrası ağrı:
İlk gün gerginlikten kaynaklanan ağrı hissedilebilir. Bununla birlikte, hissedilen ağrı ilaçlarla rahatlayabilir.
Şişme veya morarma: 72 saat boyunca şişebilir veya hafif bir morarma olabilir, ancak bu etkilerin hiçbirisi kalıcı değildir.
İşe geri dönme zamanı: 2 hafta sonra yürümek ve 4 hafta sonra hafif spor yapmak mümkün olacaktır. 4-6 hafta sonra güneş çıkılabilir (öncesinde yüksek faktörlü, 6. hafta sonunda cilt yapısına uygun güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.).
Sonuç: 5 hafta içinde oluşan şişmeler normale döner, ancak nihai sonuç 6 ay sonra ortaya çıkar. Oluşabilecek olumsuzluklar her zaman düzeltilebilir ve endişe edilmemelidir.

Estetik ve kozmetik prosedüre nasıl hazırlanılmalı?

İlk olarak, yüz germe estetiği işlemi sonrası arzuladığınız görünüm hedeflerinizi belirlemek için uzman estetik ve kozmetik cerrah ile işlem öncesi görüşmede bulunacaksınız. Estrella Estetik Merkezi Hasta Koordinatörü, finansman, planlama ve evrak işi de dâhil olmak üzere, adaya, prosedürünüz için planlama sürecinin tüm ayrıntılarıyla ilgili rehberlik edecektir.

Aspirin ve bazı anti-inflamatuar ilaçlar kanamaların artmasına neden olabilir, bu nedenle bu tarz ilaçları kullanımından ameliyattan önce belirli bir süre kaçınılmalıdır. Eğer sigara içen bir adaysanız, ameliyat öncesinde sigarayı bırakmanız veya ara vermeniz istenecektir.
Ameliyattan hemen önce on iki saat boyunca katı ve sıvı tüm gıdaların tüketiminden kaçınılmalıdır.

Yüz germe estetik prosedürü nasıl gerçekleştirilir?

Uzman kozmetik cerrahımız, doğal görünen, tazelenmiş bir görünüm yaratmak için gelişmiş yüz germe tekniklerini kullanmaktadır. Plastik ve kozmetik cerrah, saç çıkma çizgisi yönünde ve kulağın baş dokusuyla birleştiği noktalarda doğal görünümü bozmayacak kesiler açarak estetik uygulamasına başlar.
Bir sonraki adım; derinin üst yapısının daha altındaki dokularını ve kas gibi destekleyici bağları açığa çıkarmak için hafifçe kaldırmaktır. Buna genellikle SMAS (yüzeysel muskuloaponeurotik sistem) yüz germe prosedürü denmektedir. Geçmişte yaygın olarak uygulandığı gibi cildi sıkılaştırmak yerine, SMAS tekniği kullanılarak asılı dokuyu ve kasları kaldırıp, yüz gergin bir görünüme kavuşturulur.

Uzman kozmetik cerrah daha sonra, cildi, genç görünüme kavuşturmayı amaçlayan yöntemle ancak doğal görünümü koruyacak şekilde yeniden biçimlendirir. Bu yeniden yapılandırma, genç görünümlü yanak hacmini geri kazandırır ve çene altı-gıdıyı düzeltmeye yardımcı olur.

Genellikle yüz germe prosedürü, lazer destekli dış yüzey yeniden yapılandırma yöntemiyle; göz kapakları, ağız ve çene bölgelerinin yenilenmesi işlemleriyle birleştirilir. Uygulanan bu kombinasyon, yüz germe estetik prosedürünün tek başına yetersiz kaldığı noktada, düzeltilmeyen ince çizgilerin azaltılmasına ve adayın cilt yapısına göre tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Yüzde bulunan fazla yağın alımı-yüz yağ alımı-liposuction; yüz germe estetiğini daha da başarılı sonuca ulaştırmak için başvurulan bir birleştirme işlemidir. Yağ, yüz dokusunun alt katmanlarından alınarak yüz germe estetiğinin amaçlanan mükemmelliğe ulaşması sağlanmış olur.

Boyun germe estetiği yüz germe estetik prosedürüyle birlikte tercih edilebilir mi?

Yüz ve boyun dokularının birleşik dokular olmasından dolayı, kişide başlayan yaşlanma belirtilerinin bir alanda başlayıp diğer alanlarda başlamaması ender gözlemlenen hallerdir. Boyun germe esasında daha düşük seviyede bir yüz germe prosedürü olarak da nitelendirilebilir ve genelde yüz germe estetiğiyle birlikte aynı zamanda yapılan bir işlemdir. Yüz dokusunun ve kasın yeniden şekillendirilmesine ek olarak, boyun germe estetiği; boyundaki kas yapılarının ve diğer boyun dokularının gerilip sıkılaştırılması prosedürünü ihtiva eder. Bazı durumlarda, estetik ve kozmetik cerrah fazla yağları çıkarmak veya boyun kaslarını sıkılaştırmak için çenenin hemen altında bir kesi işlemi daha gerçekleştirebilir.

Yüz germe estetiğinin sonuçları nelerdir?

Yüz germe işlemi, doğal, çekici ve daha genç bir görünüm sağlamayı amaçlamaktadır. Bu estetik ve kozmetik prosedür ile mükemmel sonuçlar elde edilebilir ve kesi izleri genellikle rahatsız edici bir biçimde göze de çarpmaz.

Estetik ve kozmetik işlem öncesi nasıl göründüğünüz ve kozmetik cerrahınızla birlikte ortak belirleyeceğiniz arzu edilen sonuçlara bağlı olmak kaydıyla, yüz gerdirme estetiği sonuçları olumlu anlamda çarpıcı ve zor fark edilen kesi izleriyle mükemmel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. İyileşme süreci belli aşamalarda devam edeceğinden, “yeni görünüm” ‘ün mükemmel sonucu için en az birkaç hafta beklenmesi gerekmektedir. Birkaç ay içerisinde dokunun tam yerleşme ve iyileşme süreci tamamlanacaktır.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız