Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Kepçe Kulak Estetiği – Otoplasti

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ (OTOPLASTİ)

Çıkıntılı ve büyük kulaklar her yaştan utanç verici olabilmektedir. Estrella Estetik Merkezinde verilen danışmanlık hizmetiyle kepçe kulak estetiği(otoplasti), sunduğumuz en tatminkâr kozmetik ve estetik prosedürlerinden birisidir. Kepçe kulak estetiğinin sonuçlarını gördükten sonra çocuklar ve yetişkinler sosyal yaşamlarını daha güvenle sürdürmektedirler.

Kepçe kulak estetiği için en uygun adaylar kimlerdir?

Kepçe kulak estetiği adayı çocukların ve erişkinlerin en sık karşılaşılan şikâyetleri; başlarına daha yakın olan kulak kıvrımları ve kişisel görselliği rahatsız edici kulak çıkıntıları olarak özetlenebilir. Çocuklarda, kıkırdak yeteri kadar yumuşaktır ve kulağı yeniden şekillendirmek, yetişkin kulakların sertleşmiş kıkırdak yapıları üzerinde çalışırken olduğundan daha zor olmakla birlikte, yönlendirdiğimiz estetik hekimleri deneyimleriyle arzu edilen sonucu adaylara sunabilecek niteliktedirler.
Kepçe kulak estetiği, dış kulak yaralanmalarında veya kulak memelerinin onarılmasında, özellikle yırtılmış, gerilmiş veya delinmiş kulaklar için de uygundur. En kötü şekilde yırtılmış kulak memeleri dahi hassas estetik prosedürleri kullanılarak onarılabilir.

Kepçe kulak estetik prosedüründen beklentiler nelerdir?

Sizin veya çocuğunuzun kepçe kulak estetiğine dair en uygun işlemle ilgili kararlar, Estrella Estetik Merkezinin yönlendireceği estetik ve kozmetik hekimlerden biriyle kapsamlı bir görüşme esnasında tartışılır. Küçük çocuklar için çıkıntı yapan kulakları düzeltmek için yapılan otoplasti işlemi genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilir. Gençler gibi daha yaşlı adaylar için lokal anestezi önerilmektedir, ancak prosedür genellikle yetişkin hastalar için lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Sonuçlar anında gözlemlenir ve sosyal hayata adaptasyonda sorunu yaşanmaz.

Anormalliklere bağlı olarak, çeşitli estetik teknikleri mevcuttur. Bazı durumlarda, tekniklerin birleştirilerek gerçekleştirilmesi daha uygundur. Kulakların çıkıntılı olması için, kulak kıkırdağı yeniden şekillendirilir ve kıkırdağın yapılandırılmasıyla (bir dizi küçük kesiler yapılarak) geri sarılmasını sağlamak için kafa derisinden daha “geriye” döndürülür ve daha sonra tutturulması için doku içerisinde kendiliğinden erimeyen bir dizi dikişle sabitlenir.

Kulak memesi onarımı genellikle bölgenin hasar görmüş kısmının çıkarılmasını ve müteşekkir kulak kepçesinin tekrar yerine konması için dikiş işlemini gerektirir. Estetik ve kozmetik hekiminiz tüm endişelerinizi giderebilmek için en iyi yaklaşımları ve seçenekleri işlem öncesi sizlere sunacağından kuşkunuz olmasın.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız