Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Göz Kapağı Estetiği – Blepharoplasty

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ – BLEPHAROPLASTY

Göz kapağı estetiği ya da blepharoplasty adı verilen uygulamayla, alt ve üst göz kapaklarında oluşan yağ torbalarının ve gevşeyen cilt dokusunun normal görünümüne kavuşturulması amaçlanmaktadır. Göz kapağı estetiği, göz çevresinde oluşan aşırı sarkık ve kırışık cilt dokusunu ortadan kaldırarak yüzün görünümünde belirgin bir fark yaratabilir, yorgun ve yaşlanmış görünümü hafifletebilir hatta ortadan kaldırabilir. Gözler tazelenir, genç görünüme kavuşulur ve sonuçlar uzun yıllar gözlemlenir. Kalıtsal, güneş ışınlarının zararlı hasarı ve tahrişi, zararlı tüketim alışkanlıkları gibi etmenler yağ birikimini ve sarkmayı hızlandırır. Sadece belli bir yaşın üzerinde olanlar değil, yaş olarak genç diye nitelendirebileceğimiz adaylar da doğuştan gelen aşırı yağ dokularından kaynaklı gözlerdeki şişlik halini gidermek için bu prosedürü tercih etmektedirler.

Göz Kapağı Estetiği prosedürü, genellikle yüz germe estetiği veya alın germe estetiği gibi diğer prosedürler ile aynı zamanda yapılır ve ciltteki kırışıklıkları düzeltmek için lazerle veya kimyasal cilt yapılandırma işlemleriyle kombine edilebilir. Üst Göz Kapağının çıkıntılı dairesel (periferil) görüntüsü ile alakalı yapılacak göz kapağı estetiği, ihtiyacın gereksinimine göre, geri ödemeli sigorta poliçesi kapsamına da girebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği işleminden faydalanmayı planlıyorsanız, aşağıda sıralanan bilgiler, prosedürün anlaşılabilmesi için adaylara daha etkili bir katkı verecektir. Göz Kapağı estetiği prosedürünü alanında uzman bir yüz cerrahisi uzmanına veya bu uygulama konusunda uzman eğitimi içeren mesleki eğitim programlarını tamamlamış hekimlere danışmanızda fayda bulunmaktadır. Estrella Estetik Merkezinde, soracağınız tüm sorulara etkin cevaplar verecek ve kozmetik uygulamayı başarıyla gerçekleştirecek bir ekip hazır bulunmaktadır.

Geleneksel Göz Kapağı Estetiği;

  • Kirpik hattı boyunca gülüş kırışıklığı doğrultusunda kesi işlemi gerçekleştirilir.
  • Aşırı yağ, deri ve deforme olmuş kas kümeleri periferil bölgeden çıkartılır.
  • Açılan kesiyi kapatmak için çok ince cerrahi dikiş iplikleri kullanılır.
  • Kalıcı dikişler (kendiliğinden doku altında erimeyen) estetik prosedür sonrası 3 ila 5 gün içerisinde alınır.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız