Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Endoskopik Yüz Germe

Endoskopik Yüz Germe

Bu estetik ve kozmetik cerrahinin en bilinen uygulamalarının başında gelmektedir. Endoskopi 90’ların ortasından bu yana estetik ve kozmetik cerrahide kullanılmakta ve son yıllarda estetik cerrahide neredeyse devrim yapmış bulunmaktadır.

Bu prosedür için kim en uygun adaydır?

Yaşlanma sebebiyle yanakları, alnı ve kaşları aşağı sarkmış her aday endoskopik yüz germe prosedüründen fayda görebilir. Bunun yanında bazen yapısal olarak yanakları sarkık çok genç yaştaki adaylara da bu işlem uygulanmakta ve çok etkileyici sonuçlar alınmaktadır.

Ancak bu estetik ve kozmetik prosedür derideki sarkıkları tedavi edememektedir. Bu durumda sarkan deri fazlasının alınması gerekmektedir ki bu da klasik yüz germe estetik prosedürü ile mümkün olabilmektedir. Genellikle 50 yaşın üzerinde ki her adayın yüz bölgesinde deri fazlalığı olmakta ve her iki kozmetik prosedürün de beraber gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Komplikasyonlar ve Çıkabilecek Sorunlar:

Bu prosedür sonrasında ciddi bir kanama olma ihtimali yok denecek kadar azdır. Olabilecek küçük kan birikimleri (hematom) de ciddi bir sorun yaratmayacaktır.

Yanak germe amacıyla orta yüz estetik işlemi gerçekleştiriliyorsa; enfeksiyon bu prosedür uygulamalarından sonra görülebilecek en önemli komplikasyonlardandır. Cerrahi işlemin neredeyse yarısı ağız içinden yapıldığı için buradan mikrop kapma ihtimali her zaman olasıdır. Yine de bu ihtimalin yüzde 5’ten az olması için gerekli önlemlerin işlem öncesi, sırası ve sonrasında alınacağından hiç kuşkunuz olmasın. Enfeksiyon olduğu durumlarda antibiyotik desteği yanında nadiren cerrahi olarak iltihabın boşaltılması işlemi gerekebilir. Ancak bu tür enfeksiyonlar doğru tedavi edilirse hızla iyileşirler.

Asimetri : Bu estetik işleminde dokuları asan dikişlerden herhangi birisinin bile görevini tam yapmaması asimetriye sebep olabilir. Bu durumda bu dikişlerin tekrarlanması  gerekebilir.

His kaybı da bu estetik prosedürden sonra beklenen sorunlardan birisidir. Üst dudakta ve alında olabilecek his kayıpları genellikle birkaç hafta sonra geçecektir. Aylar süren his kayıplarıyla nadir olarak karşılaşabilir.

Geçici saç dökülmesi de nadiren gözlenebilir. Ancak saçlar ve his mutlaka geri gelecektir.

Estetik prosedür sonrasında adayı neler bekler?

Bu estetik ve kozmetik işlemin uygulanmasından sonra yüz bölgesinde ilk görülecek değişiklik şişlik olacaktır. Bu açık bir estetik prosedür olmadığı için gözle görünen dikiş ve dikiş izleri olmaz, ancak deri altından yapılan bir işlem olduğu için bir miktar şişliğe sebep olacaktır.

Sadece alın ya da kaş germe estetik prosedürü adayı olduysanız bir hafta sonra her şey neredeyse tamamen normale dönecektir. Ancak orta yüz germe estetik prosedürlerinden sonra iyileşme daha uzun sürer. İşe dönüş genellikle birinci haftanın sonunda mümkün olacaktır.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız