Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Burun Estetiği – Rhinoplasti – Septoplasti

BURUN ESTETİĞİ (RHİNOPLASTİ-SEPTOPLASTİ)

Burun estetiği prosedürü, esas olarak burnun dıştan görülen bir bölümündeki hoşnutsuzluğa neden olan görüntünün giderilmesine, değiştirilmesine ve güzelleştirilmesine yönelik bir işlemdir. Dış eğrilik, basıklık, kalınlık, incelik gibi tüm deformasyonlar düzeltilebilir. Bu amaçla kullanılan yöntemler ve iyileşme süreçleri herkes için aynı değildir, bu işlem bir yeni form kazandırmadır, sadece modellendirme tanımlaması yapmak yetersiz olur. Her kişinin kendi ihtiyaçlarına göre bir planlama ve kozmetik cerrahi işlem yapmak, en iyi ve en doğal sonucu elde etmek için olmazsa olmaz bir ön şarttır. Bazı burun yapılarında, bazı durumlarda kemer aşırılığının azaltılması gerektiğinde çok boş olan burnun kaldırılması gerekebilir; bazı burunlar çok uzun olabilir, bazıları çok kısa olabilir. Sonuç olarak amaç; alın, çene ve elmacık kemikleri gibi diğer alanlarla uyumlu doğal ve güzel görünen bir burun elde etmektir.

Buna ek olarak, hava yolunu bloke eden, dıştan görülemeyen burundaki eğrilikler ve aşırılıklar, daha iyi nefes alınmasını sağlamak için aynı işlem sırasında düzeltilebilir.

Burunda eti ve eğrilik yakınması olanlar bu prosedürden ne tarz fayda görürler?

Burun eti ve eğrilik hava yolunu tıkayarak nefes almanın engellenmesine sebep olur. Burun estetiği prosedürü sırasında bu tıkayıcı eğrilikler ve fazlalıklar düzeltilebilir. Bu sayede estetik işlem sonrası daha rahat nefes almak mümkün hale gelir.

Burun estetiği işlemi için burnun dışından bir kesi yapılması gerekli midir?

Burun estetiği prosedürü tamamen burun deliklerinin içerisinden yapılabilir. Bu teknikle yapıldığında iki burun deliği arasında oluşabilecek kötü gözüken bir izden uzak durulmuş da olunur.

SEPTOPLASTİ

Septoplasti prosedürü, burnun içerisinden kaynaklı ve dış kesi gerektirmeyen, istenilen en iyi görüntüyü sağlamak için uygulanan estetik işlemin adıdır.
Estrella Estetik Merkezi’nde, estetik ve kozmetik cerrahın prosedüre yaklaşımı gereksiz risklere girmeme yönündedir. Rhinoplasti de denilen burun estetiği adayının istediği sonucu elde etmek için her türlü çaba gösterilirken, estetik cerrah burun desteğini korumak taraftarıdır. Plastik cerrah, asla burun temel yapısını tehlikeye atacak cerrahi müdahalelerde bulunma yolunu tercih etmez. Neredeyse tüm rinoplasti cerrahi işlemleri “açık” yöntemle gerçekleştirilir. “Açık” yöntem; tüm biçimlendirme işlemlerinin mümkün olan en yüksek hassasiyetini sağlayan tam görüntüleme ile gerçekleştirildiği anlamına gelir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız
Burun Ameliyatı
Burun ameliyatı Türkiye’de en çok gerçekleşen ameliyatlardan biridir. Burun ameliyatı , cerrahi burun ameliyatı ve cerrahi olmayan burun ameliyatı olarak uygulanabilir.
Burun Estetiği
Burun estetiği konusunda sizler için ideal görünümü uzman danışmanlarımızla ücretsiz danışmanlık hizmetlerimizden faydalanarak birlikte karar verebiliriz.
İzmir burun estetiği
İzmir burun estetiği konusunda en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Ayrıca İzmir burun estetiği konusunda medikal turizm için cazibe merkezi olmayı hedeflemektedir.
En sık uygulanan burun ameliyatı çeşitleri
Türkiye’de en çok uygulanan ameliyatlar; burun küçültme ameliyatı, burun törpüleme, burun eğriliği ameliyatı, burun düzeltme, burun kemiği eğriliği ameliyatı, burun kemiği kaldırma, burun ucu kaldırma, burun kemeri ameliyatı, burun delikleri küçültme ve burun kemeri törpüleme ameliyatlarıdır.