Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Boyun Germe Estetiği

Boyun Germe

Boyun germe prosedürü, yüzün ve boynunun sarkmasından kaynaklanan kırışıklıkların düzeltilerek gençleşmeyi hedefleyen estetik ve kozmetik işlemden oluşur. Boyun germe estetiğindeki temel amaç, gevşek cilt dokusunu asıl yerine asmak ve sarkan deriyi gererek yüz ve boyun görünümünü gençleştirmektir.

Boyun germe estetik prosedürü nasıl gerçekleştirilir?

Estetik prosedür, kulağın ön tarafından başlayarak, kulak memesinin altından başın arkasına doğru saç çizgisine uzanan kavisli düz bir kesi işlemi ile başlar. Gevşek kas dokusu sıkılaştırılır, sarkan cilt dokusu sıkılaştırılan ciltten kesi işlemiyle çıkartılır. Yeniden şekillendirilmiş işlemi sırasında, eğer gerekliyse gıdıya da aynı anda müdahale edilerek toparlanma sağlanır.

Boyun germe estetik prosedürüne nasıl karar verilir?

Yaşlanmaya bağlı olarak boyun cilt dokusu yer çekiminin de etkisiyle sarkmakta ve düşmektedir. Karşılaşılan bu durum, 45-60 yaş aralığında artmaktadır. Bu dönem boyunca, estetik cerrahınızla konuşabilir ve uygulanacak yöntem, karşılaşılacak kesi izleri ve yaşanabilecek komplikasyonlar hususlarında bilgi alabilirsiniz.

Boyun bölgesinde kaç senelik bir gençleşme sağlanır?

Bu konuda her şey estetik cerrahın uzmanlığına ve işlemi yaptıracak adayın doku yapısına bağlı olmak kaydıyla, kullanılan yöntemler neticesinde boyun gerdirme adayı 5 ila 12 yıl arasında gençleşebilmektedir. Estrella Estetik Merkezi danışmanlığında yönlendirileceğiniz kozmetik cerrah size bu gençleştirme işlemini başarıyla uygulayacaktır, bundan hiç kuşkunuz olmasın.

Boyun germe estetiğinde komplikasyon yaşanır mı?

Her cerrahi işlemde olabileceği gibi, boyun germe estetik prosedüründe de komplikasyonla karşılaşma olasılığı mevcuttur. Yanma, yara izi, geçici his kaybı vb. yaşanabilecek komplikasyonlar olarak özetlenebilir.

Ameliyathane:

  • Anestezi biçimi: Genel veya bölgesel.
  • Cerrahi işlem nerede gerçekleştirilir: Hastane ortamında.
  • Hastanede kalma süresi: 1 gün veya aynı gün eve gidilebilir.
  • İşlem sonrası ağrı: Cilt dokusundaki gerilme nedeniyle, ilk gün ağrı duyulabilir. Fakat ağrı kesici ilaçlar ile bu ağrı kolaylıkla dindirebilmektedir.
  • Şişme veya morarma: İşlem sonrası ilk 72 saat süresince şişme veya hafif morarma söz konusudur, fakat şişme veya morarma kesinlikle kalıcı değildir.
  • İşe geri dönme süresi: 2 hafta sonra rahatlıkla yürüyebilinir ve 4 hafta sonunda da hafif gündelik faaliyetleri yapabilecek fiziki yeterliliğe sahip olunacaktır. 4 ila 6 hafta sonra güneşe doğrudan çıkılabilir, çünkü öncesinde yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmaması nedeniyle UV ışınlarının kesi bölgelerinde leke oluşturma riskleri vardır.
  • Sonuç: Şişen tüm dokular 5 hafta sonunda normal haline geri döner, ancak nihai sonuçlara ulaşmak 6 ayı bulur. Yaşanabilecek tüm olumsuz haller her zaman düzeltilebilecek olumsuzluklardır. Ortada endişelenmeyi gerektirecek hiçbir durum yoktur.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız