Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Erkek Meme Küçültme – Jinekomasti

ERKEK MEME KÜÇÜLTME – JİNEKOMASTİ

Estrella Estetik Merkezine, jinekomasti estetiğini prosedürünü talep ederek gelen erkek adayların sayısı günden güne artmaktadır. Jinekomasti, yani erkek meme küçültme estetiği, olgun ve ergen erkeklerde, aşırı gelişen meme dokusunu ortadan kaldıran, kusursuz bir dış görünüm kazandıran estetik bir prosedürdür. Erkek adaylar atletsiz, gömleksiz ve tişörtsüz olduğu fiziksel koşullarda, örneğin yüzmek gibi, kendilerine olan güvenleri açısından utangaç ve sıkıntılı duygu hallerine bürünürler. Erkek meme küçültme prosedürü; bu ve benzeri duygu dalgalanmalarının çözüme kavuşturulması adına tercih edilen en iyi kozmetik cerrahi işlemdir.
Jinekomasti veya meme dokusunun aşırı gelişimi, erkeklerin % 40 ila 60’ında görülen bir durumdur. Sebep her zaman bilinmemekle birlikte, bazı hormonsal ilaçlar, zararlı tütün ve alkol kullanımı ve obezite ile bu oran artar. Bu durum, şikâyeti olan genç erkekler ve yetişkin erkekler için, aşırı utanç, sosyal kısıtlama veya sınırlama ve benlik bilincinde kaybolmalara neden olabilir.

Jinekomasti nedir?

Jinekomasti, genelde meme başının arkasındaki yoğun göğüs cilt dokusunun ve pektoralis (meme bölgesindeki) büyük kas üzerindeki yağ dokusunun azaltılması prosedürlerinin birleştirilmesiyle gerçekleştirilen bir estetik cerrahi işlemdir. Erkeklerde aşırı meme bölgesi iriliği sadece fazla kilolu olmakla alakalı olan bir şikâyet değildir. Bu durum olgun ve genç erkeklerin bir ve/veya her iki meme bölgesinde de olabilir. Tıbbi açıdan ciddi bir durum olmasa da, kişilerde sıkıntı ve utangaçlık hallerine neden olabilir. Birçok genç ve olgun erkek, fiziksel görünüşleri konusunda kendilerini güvensiz hissederler.

Jinekomasti estetik prosedüründen yararlanan erkekler, işlem sonrasında, bölgede genellikle şişme hissederler ve meme bölgesine dokunmak bile ilk günlerde acı verici olabilir. Jinekomasti’ye ihtiyaç duyulmasını gerektiren koşullar, sıklıkla ergenlik döneminde ortaya çıkan hormonsal değişikliklere bağlıdır ve sorun görülen görüntü bozukluğu basit bir estetik müdahaleyle giderilebilir.

Jinekomasti prosedüründe hangi işlemler uygulanır?

İlk olarak, ön görüşme gerçekleştirilerek (konsültasyon) estetik prosedür esnasında sedasyon veya genel anestezi ile lokal anestezi içerebilen kişiye özel cerrahi planı belirlemek için fiziki muayene yapılır. Mevcut şikâyet aşırı yağ dokusu kaynaklıysa, estetik ve kozmetik cerrah, kanül olarak adlandırılan ince, içi boş bir boru yerleştirme yöntemini içeren yağ alımı-liposuction tekniğini kullanmayı tercih edebilir. Aşırı yağ dokusu, kanül kullanılarak emilip dışarı çıkarılır.

Bir başka seçenek de, eksizyon olarak adlandırılan estetik cerrahi teknik kullanılarak, “glandular meme dokusunun” göğüs bölgesinden ayırılması prosedürüdür. Bu işlemi özetleyecek olursak, estetik cerrah fazla cildi kesi yöntemiyle ana dokudan çıkartır ve bu işlem sırasında memeyi yeniden şekillendirir.

Jinekomasti prosedürünün erkeklere sağladığı faydalar nelerdir?

Erkeklerde meme küçültme veya jinekomasti prosedürü, diyet ve egzersizin başarısız olduğu durumlarda meme görünümünü iyileştirebilir. İşlemin sonuçları önemli ve kalıcıdır. Jinekomasti cerrahi işlemi geçiren erkeklerin büyük çoğunluğu sonuçlardan çok memnun kalmaktadır.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız