Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Asimetrik Meme Ucu Onarımı

Meme ucu asimetrisi, meme ucu veya başının bir kısmının veya tamamının içe dönük veya çökük olması anlamına gelmektedir. Bu çöküklük durumu kadınların %2-3’ünü etkilemektedir. Genellikle ergenlikle birlikte ve memelerin gelişme safhasında ortaya çıkar. Tek veya her iki meme ucunu da etkileyebilir.

Bu işlem özetle içe dönük meme başının onarımına yönelik estetik bir prosedürdür. Lokal anestezi altında yapılabilen işlemde meme başını içeri doğru çeken bağlar serbestleştirilir ve meme başı altına destek doku yerleştirilir.

Estetik cerrahi işlem çoğunlukla süt kanallarına belirgin zararlar vermez ve ama etik olarak hastaya süt veremeyebileceği söylenmelidir. Meme ucu çöküklüğü, ergenliğin erken devrelerinden itibaren ortaya çıkmışsa, bu durum süt kanallarının hiç gelişmediğinin işareti olabilir. En titiz cerrahi işlem sonrasında bile süt vermede problem yaşanabilir, çünkü gerçek süt kanalları yoktur ve hamilelik sonrasında süt kanallarından süt salgılanmaz. Bazen de cerrahi işlem sonrası meme ucunda duyu azalması görülebilir. Tercih edilecek cerrahi yönteme; meme ucundaki çökmenin oranına ve adayın beklentilerine göre karar verilir. Aynı gün eve güvenle dönülebilir ve ciddi ağrı duyulmaz.

Asimetrik Meme Ucu Onarımı

Birçok kadın için, asimetrik meme uçlarına sahip olmak sıkıntı yaratıcı olabilir. Yüz üstü yatarken veya göğüs üzerine güç vererek dinlenirken, kadınlar ortaya çıkan görüntünün anne sütüyle bebeklerini besleyememe probleminin kaynağı olarak düşünür ve kaygılanırlar. Bu yaklaşımla elbette annelik konusunda kendilerine duydukları güveni de kaybedebilirler.

Meme ucu asimetrisi görünümüne, göğüs duvarından meme ucuna dek uzanan ama kısa kalan süt kanal sistemi neden olmaktadır. Bununla birlikte, plastik cerrahide çeşitli teknikler sayesinde, ters meme uçları olan kadınlar artık bu koşullarla yaşamak zorunda değildir; aslında, iki tür işlem seçeneği vardır. Seçilen prosedür ne olursa olsun, tersine dönük meme başı onarımıyla, meme ucu güzel ve doğal görünüşü dışarı yansıtılacak şekilde eski haline getirebilir.

Asimetrik meme ucu estetiği düşünüyorsanız, aşağıdaki açıklamalar uygulanacak prosedüre hâkim olmanız için size gerekli bilgileri sunacaktır. Bu prosedürün size nasıl yardımcı olabileceği hakkında daha ayrıntılı bilgi için, Estrella Estetik Merkezi’nin deneyimli estetik ve plastik cerrahı ve uzman danışman kadrosunun ücretsiz konsültasyon hizmetlerine başvurabilirsiniz. Hiç kuşkunuz olmasın ki ihtiyacınız olan tüm desteği tüm adaylara vereceklerdir.

Tersine dönük meme başı prosedürünün en yaygın faydaları nelerdir?

Tersine dönük meme ucunu düzeltmek için kozmetik ve estetik prosedürler iki şekilde gerçekleştirilebilir: süt kanallarını sağlam durumda bırakan uzman hekim ve bırakamayan hekim. Her iki durumda da, emzik ve meme başını memeden yeniden şekillendirmek, memenin görünümünü arttırırken, emzik hassasiyetini muhafaza etmektedir. Süt kanallarını sağlam bırakan teknik, bir kadının emzirme yeteneğini korumaya da yardımcı olabilir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız