Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Somon DNA Terapisi

Somon DNA

Somon DNA’sı somon sütünden elde edilir; bu süt insan DNA’sı ile aynı kimyasal yapıya sahiptir. Bu benzerliğin sağladığı avantajla serum formunda uygulandığında derideki proteinleri yeniler ve yapılandırır. Somon DNA’sı, kendi hacminin bin katı oranında nemi tutma kapasitesi sayesinde ciltte eksilen nemin yeniden kazanılmasında oldukça etkilidir. Somon DNA aşısı, cilt dokusunun kaybettiği nemin yeniden kazanılmasına yardımcı olur ve yaşlanma etkilerine karşı bir savunma mekanizması görevi üstlenir. Somon sütünden elde edilen serum hipodermik enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. Somon DNA aşısı yaşlanma etkilerini tersine çevirir ve cildi doğal takviyeyle yeniler.

Günümüzde cilt dokusunun yaşlanmasını durdurmak ya da daha genç görünmek için Somon DNA Terapi vb. önleyici-onarıcı prosedürler tercih edilmektedir. Somon DNA, cildin kolajen yapısının yenilenmesini, cilt dokusunun gençleşmesini, elastin üretiminin arttırılmasını, kan akışkanlığının düzenlenmesini ve bu etkilere karşı büyüme faktörlerinin üretilmesini sağlar. Ancak, bu mekanizma zamanla yavaşlar. Somon DNA’sının amacı, yaşlanma karşıtı etkiyi ve yenileme mekanizmalarını işlevlerini hızlandırmaktır.

Somon DNA uygulaması bir tür Meso-lift uygulamasıdır. Ayrıca hızlı bir gençleşme etkisi de yaratır. Sağlanan nem cilde parlaklık kazandırmasını sağlar. İnsan DNA’sı somon DNA’sına çok yakındır ve cilt dokusunun “dermis” tabakasında ki kan yapısında bulunur, büyüme faktörleri ve metabolik faaliyetleri arttırır.

Somon DNA Terapisi, sadece kadın adayların değil aynı zamanda erkek adayların da en çok tercih ettikleri en yeni uygulamadır. Somon DNA, iki (2) yıl etkinliğini devam ettirebilen ve süre sonunda tek seansla etkisi uzatılabilen bir işlemdir. Türkiye’de gençleşme ve canlandırması terapisi olarak da bilinen bu işlem ile cilt dokusu canlandırılır ve adaylar daha genç ve zinde görünüm kazanır.

Somon DNA hangi bölgelere uygulanır?

  • Yüz, alın, dudak ve göz çevresi, boyun ve dekolte bölgesi gibi alanların gençleştirilmesinde, ellerdeki kırışıklıkların giderilmesinde, el dokusunun onarımı ve gençleştirilmesinde,
  • Gözaltı torbalarının giderilmesinde,
  • Yaşlanma ve güneş ışınları nedeniyle oluşan lekelerin giderilmesinde,
  • Hamilelik sırasında ve kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde,
  • Hormonsal saç dökülmesi onarım süreçlerinde,
  • Akne izlerinin giderilmesinde,
  • İç kol ve dizde görülen sarkma ve çatlak onarılmasında,

kullanılır.

Somon DNA işleminin avantajları nelerdir?

  • UVB ışınlarının zararlı etkilerine karşı, cildin daha parlak ve canlı görünümü korunur.
  • Cilt dokusunun derinlemesine hidrasyonu arttırılır ve kalıcı nem sağlanır.
  • Cilt dokusunu geliştirir ve güçlendirir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız