Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

PRP Uygulaması

PRP

Trombositler kanamayı durdurmada ve vücuttaki hasarlı kan damarlarını ve hücreleri onarmada önemli rol oynayan bir vücut materyalidir. Trombositler ayrıca vücudumuzdaki hücreleri aktive eden ve canlandıran “büyüme faktörleri” adı verilen maddeleri de içerir. PRP, kişinin doğal biyolojisini, cilt kusurlarını ve hacim kaybını gidermek için kullanır ve yeni hücrelerin üretimini ve kolajen oluşumunu destekler.

Cilt ve yüz dokusunda doğal yenilenme için PRP terapisi

Son yıllarda insanlardaki genel eğilim, yüz ve cilt gençleştirme için daha az invaziv prosedürleri tercih etmek yönündedir. Trombositten Zengin Plazma Terapisi olarak bilinen PRP, yüz, el ve boyundaki hacim kaybını onarmak adına kozmetik bir yöntem olarak tercih edilmektedir. Gözler ve boyun altında sarkan cilt dokusunun yanı sıra kırışıklıklar, sivilce yara izi, çatlak izleri ve genel cilt gençleştirme talepleri PRP terapisiyle sağlanmaktadır.

Prosedür ne kadar sürer ve nasıl uygulanır?

PRP hazırlama işlemi yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Kişiden 40-60 ml oranında kendi kanı alındıktan sonra, en uygun fibrin ve trombositleri elde etmek için 15 dakika santrifüje makinası içerisinde önceden hesaplanmış sabit bir hızda döndürülür. Santrifüj işleminden sonra, kanın (üst tabaka) trombosit ve fibrin bileşenleri ayrıştırılır ve enjeksiyon yöntemiyle hedef bölgeye yeniden transfer edilir.

PRP Yüz Uygulaması

PRP, çok ince mikro iğneler kullanılarak istenilen bölgeye nakledilir. Mikro iğneler, yaraların en hızlı şekilde iyileşmesi için, derinin alt katmanlarına doğrudan mikro kanallar açar. Cilt doku onarımı esnasında açılan mikro kanallar, PRP’nin en iyi şekilde emilimini sağladığı için, PRP terapisi mikro iğneleme işlemi esnasında deriye bölgesel olarak uygulanır. Dolgunluğu arttırmak ve cildin genel gençleşmesini sağlamak için dermis ve epidermis PRP işlemiyle kalınlaştırılır. Böylece PRP terapisiyle ulaşılmak istenen temel amaç olan ince çizgiler, kırışıklıklar ve yara izleri giderilmiş olur.

PRP- Göz Çevresi Yenileme

Göz alt bölgesine enjekte edilen PRP ile koyu halkalar ve şişlikler azaltılmakta ve ince çizgiler ile kırışıklıklar asgari seviyeye çekilebilmektedir. PRP göz çevresi terapisi herhangi bir PRP seansıyla birleştirilebilir.

PRP Mezoterapi Yüz Bakımı

PRP çok ince uçlu iğnelerle deri altına enjekte edilir. Terapi, doğal doku yenilenmesini ve kollajen üretimini arttırır, cildin kalitesini yükseltir, ince çizgi ve kırışıklıkları yumuşatır ve parlaklığın geri kazanılmasına yardımcı olur.

PRP Yüz Gençleştirme

Bu prosedür, PRP Mezoterapisi işlemindeki gibi, PRP’nin mikro iğnelerle deri altına transferini içerir. Kollajen stimülasyonu yavaş yavaş ve etkin bir biçimde, cilt dokusunun sağlığını ve doğal güzelliğini geliştirerek ortaya çıkarır. Cildin doğal yaşlanma süreci, hücrelerin deforme olması ile hücre kollajenin yenilenmesi arasındaki dengesizlikten kaynaklanmaktadır. Doğal doku yenilenmesi sürecini teşvik eden PRP enjeksiyonları, cildin kalitesini arttırır, yüzdeki ince çizgileri pürüzsüz hale getirir, dekolte bölgesi ve ellerin görünümünde gelişme sağlar. Adaylar, terapi sonrasında kullanmak üzere kişiye özel bir PRP kremi edinmelidirler.

PRP Yüz Germe

  • Cildin parlaklığını, canlılığını ve nem seviyesini geliştirir,
  • Cilt dokusunun canlılığı arttırır,
  • Cildin parlaklığını korur ve geliştirir,
  • İnce çizgileri doldurur ve kırışıklıkları yumuşatır,
  • Dermis ve epidermisin kalınlığında arttırır,
  • Endotelyal ve epitel yenilenmeyi hızlandırır
  • Kollajen ve hiyalüronik asit sentezini arttırır.

Genel olarak ne tip sonuçlarla karşılaşılır?

PRP transferi yapılan bölgedeki sonuçlar, terapiyi takip eden birkaç hafta boyunca görülebilir. Terapi sonuçlarına tamamen ulaşıldıktan sonra yaşlanma süreci yeniden başlar ve sonuçların ömrü yaşam tarzına, stres seviyesine, genetik, hormon yapıya ve uygulanan diyet programlarına bağlıdır.

Terapi sonrası iyileşme döneminde neler yaşanır?

Terapi sonrası iyileşme döneminde şu sonuçlarla karşılaşılabilir: kızarıklık, şişme ve olası çürükler. Kızarıklık ve şişlik genel olarak 24 saat içerisinde azalmaya başlar, ancak bazı adaylarda bu süreç birkaç gün daha uzun sürebilir. Pul pul dökülme ve/veya ciltte kuruluk, adayın metabolizmasına bağlı olarak, 3 ila 7 gün arası sürebilir. Mezoterapi terapisinde daha sık karşılaşılmakla birlikte, ciltte çürüme meydana gelebilir. İyileşme için gereken süre,metabolizmaya bağlı olarak, bireyler arasında değişkenlik gösterebilir.

PRP işleminden en uygun ve en başarılı sonuçlar alınan adaylar kimlerdir?

Ciltte hacim kaybını, ince çizgileri ve doku yapısındaki değişiklikleri azaltmak isteyen her aday bu estetik prosedür için uygundur. Yüz dokusunu hacimlendirmek ve ince çizgileri onarmak veya azaltmak için doğal bir terapi yöntemi tercih eden adaylara memnun edici sonuçlar verir. Cilt dokusunun yaklaşık 18 yaşından itibaren yaşlanmaya başladığı ve 20’li yaşlardan itibaren ince çizgilerin ve kırışıklıkların ortaya çıktığı tespit edilmiştir. Genç ve parlak bir görünüm isteyen adaylar, cildin yaşlanmasını tersine çevirmek ve önlemek için bu değişiklikleri fark etmeye başladıklarında PRP işlemine başvurmaktadırlar.

Ne kadar süreyle tekrarlanır ve optimal sonuçlar ne zaman alınır?

PRP tekrarlanabilen bir estetik işlem olmakla birlikte ve 4-6 hafta arayla verilen toplam 2-3 terapi ile optimal sonuçlar gözle görülür hale gelir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız