Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Örümcek Ağı ile Yüz Asma

Örümcek Ağı ile Yüz Germe

Örümcek Ağı İle Yüz Askı Prosedürü 

İp ile Yüz Asma

Günümüzde sıklıkla başvurulan, cerrahi bir uygulama olmayan İp ile yüz asma/germe işlemiyle, cerrahi kesi yöntemi kullanılmadan, yüz gerdirme prosedürü yapılabilmektedir. Herhangi bir yan etkisi olmadan özel iplikler ile cilt kaldırılır ve kırışıklar giderilerek sarkan fazla cilt dokusu gerdirilir. Yan etkisiz ve kısa sürede pratik olarak yapılacak bu işlem sayesinde yüz dış görünümünüzde kısa zamanda mucizevi değişiklikler sağlanmaktadır.

Vücut tarafından tamamıyla eriyebilen cerrahi iplerin (sütur) cilt dokusu altına yerleştirilmesi ve bu iplerin deri altında yara dokusu oluşturarak sarkan dokunun kaldırmasına yönelik bir gerdirme prosedürü uygulamasıdır. İşlem, kolajen yapısını ve farklı bağ dokularını uyararak cilt üzerinde yenilenme sürecini ve gençleşme belirtilerini ortaya çıkarmaktadır. Uygulama sonunda bu ipler vücut içerisinde 1 seneye yakın bir sürede erir ve uygulamadan sonra etkileri 2 yıl kadar devam etmektedir.

İp ile yüz germe kimlere uygulanır?

İp ile yüz asma/germe işlemi herhangi bir sağlık problemi olmayan tüm adaylara rahatlıkla uygulanabilmektedir. Prosedürün en verimli şekilde fayda gösterdiği yaş aralığı 35 ile 50 yaş arasıdır. Ayrıca daha çok orta yüz bölgesinde sarkma olan ve gözaltı bölgelerinde çukurlaşma, yanakta çökme ve kaşlarda düşme meydana gelen adaylarda da ameliyatlı işlemlere alternatif çok başarılı bir yüz germe etkisini gözlemlenmektedir. Gerçek anlamda beklentisi olan her kişinin bu uygulamayı tercih etmesi önemlidir.

Özel olarak üretilen cerrahi ipliklerle (sütur) yapılan yüz germe işleminde, ilk olarak adayların uygunluğunun saptanması için ön konsültasyon gerçekleştirilir. İşlem yapılacak olan alana lokal anestezi kremi sürülerek uyuşma süreci beklenir ve daha sonra doktor tarafından uygun görülen noktalara asma ve germe görevini yerine getirecek özel ipler kanüller aracılığıyla doku altına yerleştirilir. Ayrıca bu iplerin gerekli noktalara pratik bir şekilde konumlandırılması tamamlandıktan sonra cilt üzerine yatıştırıcı kremler sürülür ve ip ile yüz asma/germe prosedürü de tamamlanmış olur. İpler derinin altına yerleştirildiği andan itibaren etkisini gösterdiği için tek seansta uygulanan iple yüz asma/germe prosedüründe bile (sarkan cilt dokusu oranı ve yaşa bağlı olarak) hemen genç bir görünüm elde edilebilir. Daha güzel sonuçlar almak için de katlanılması gereken ama kısa bir süre gözlemlenecek bir miktar şişlik ve kızarıklığa katlanmak gerektiğini belirtmekte fayda vardır.

Yüzünüzün en az 15 yaş gençleşmesini ister misiniz?

Görüşünüze farklı bir hava kazandıracak olan örümcek ağı ile yüz askı danışmanlık hizmetimizden sizde faydalanmak için merkezimizden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için bizi arayın.

Örümcek ağı yüz asma işlemi cerrahi müdahale gerektirmeyen bir estetik ve kozmetik çözümdür. Bu işleme aynı zamanda iple yüz asma işlemi de denmektedir.

İple yüz askı prosedürü hangi problemleri çözer?

Sarkma sonucu oluşan düşük yüz ifadesi ve fazla deri görüntüsü gibi problemleri ortadan kaldırılır.

İple yüz asılırken kırışıklıklar nasıl giderilir?

İpler ile yüz yukarı doğru çekilirken, gerilen deri ters iki yöne çekildiği için kırışıklıklar açılır ve söz konusu problem kesiksiz, uyuşturma gerektirimden ve kansız bir biçimde giderilir. 

İple yüz asma prosedürü nasıl uygulanır?

İple yüz asma işlemi için öncelikle aday muayene edilerek cilt dokusundaki şikâyet edilen sarkmalar ve biçimsizlikler tespit edilir. Problemin derecesine göre ne kadar ip ile hangi noktalardan asma işlemi yapılacağı belirlenir. Ardından, ipler deri altına, uzman hekimin inisiyatifindeki noktalardan, cilt dokusunda asma sağlayacak olan noktalarından yerleştirilir.

İşlemden önce cilt yüzeyi temizlenir. Daha sonra aday işlem koltuğuna yatırılır ve kanüller deri altına yerleştirilir. Kanüllerin deri altına yerleştirilmesi bittiği zaman tek tek kanüller içindeki ipler, deri altına itilip kanüller yavaşça deri altından çekilir. Bu işlem tıpkı iğneleme işlemi gibidir. Esasen elde edilmek istenen sonucu şu şekilde özetleyebiliriz; kanüller yardımıyla deri altına yerleştirilen ipler dokuda bir nevi yara izi açarlar. Tıpkı kesilen bir yerin iyileşme sürecinde verdiği gerginlik hissi gibi ipler vasıtasıyla aynı his cilt alt dokusunda yaratılmış olur ve arzulanan asma  prosedürü gerçekleştirilmiş olur.

İşlem esnasında acı hissedilir mi?

İşlemde iğne ve kanüller kullanıldığı için acı ve itme hissi duyulabilir. Bu nedenle de işlemden önce uygulama alanına yani yüz bölgesine lokal anestezi işlevi gören kremler tatbik edilir. Daha sonra etki eden kremin fazlası cilt üzerinden temizlenip yağlılık hissi giderildikten sonra asma prosedürü başlatılır. 

İple asma işleminde kullanılan iplerin özelliği nedir?

Kullanılan ipler; düz ipler ve kılçıklı ipler olarak iki tiptir. Bu ipler PDO İpleri (sütur) olarak adlandırılır ve alerjik problemler yaşamayan kişilerde herhangi bir sorun yaratmaz. PDO ipliklerinin temel özellikleri ve faydaları; cildin gençleşmesini, cilt tonunu iyileştirmeyi, gözeneklerde gerginliği, çizgileri, kırışıklıkları azaltmayı, hacimde iyileşmeyi, sarkmayı önlemek için cilt ve vücut bölgesinde kullanılan alerjik olmayan özel iplerdir.

PDO ipleri ile yüz asma işlemi kimlere uygulanabilir?

Öncelikle adayın alerjik problemler yaşamıyor olması lazım. Bu ipler her ne kadar sağlıklı ve güvenilir olsa da, bazı adaylarda, deri altında alerjik reaksiyon oluşturma riski taşımaktadırlar. Buna ek olarak, her işlemde sakıncalı olduğu gibi, hormonsal değişim ve ilaç tedavisi sürecinde olan kişilere yüz asma prosedürü uygulanmamalıdır. Son kıstas ise kesinlikle adayın yüzünde bir miktar sarkma ve yaşlanma olmalıdır. Sarkma sorunu olmayan cilt dokularında bu işlem doğal görünüm sağlamaz.

Söz konusu işlem ne kadar sürede uygulanır?

Bu işlem 35 dakikada yapılır. Fakat lokal anestezi kreminin etki süresi ile toplam süre 1 saate yakın zaman alabilir. 

Asma işleminin tamamı tek seferde mi yapılır?

Evet. Tüm ipler tek seansta yerleştirilerek gençleşme ve gerdirme sağlanmış olur. Bölüm bölüm ve seans seans bir uygulama gerektirmez.

İple yüz asma işlemi geri dönüşü olan bir işlem midir?

Yapılan uygulamadan herhangi bir sebep ile memnun kalmazsanız yapılan işlem geri döndürülebilir ve yerleştirilen ipler ikinci bir müdahale ile çıkartılabilir. 

Etki ve iyileşme süreci

Yapılan işlem anında etki eden bir işlemdir. Asma ve gerdirme hemen başarısını gösterir. İyileşme süreci ise basittir. İşlemden sonra hafif bir kızarıklık ve şişlik meydana gelir. Bu geçici yan etkiler 7 gün içinde hafifler ve yapılan işlem doğallaşarak asıl estetik görüntüsünü sergilemeye başlar.

İşlem sonrasında nasıl bir görünüm oluşur?

Yüzünüzde ne derece bir asma ve gerdirme sağlanabileceği uzman hekim tarafından hesaplanarak tahmini görüntü adaya bildirilir. Doğal sonuçlar elde edilen ve sarkma derecesine en uygun onarım sunulan askı yönteminde şaşkın, tamamen gergin veya doğal olmayan sonuçlar elde edilmez.

İple yüz asma işlemi fiyatı nedir?

Bu işlemde fiyatları etkileyen unsurları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. Fakat net bir fiyat kesinlikle ön konsültasyon sonrası verilebilir.

  • Ciltteki sarkma problemi
  • Adayın cilt yapısı,
  • Ne kadar sayıda ip kullanımının yeterli olacağı,

Bu nedenlerle konsültasyon öncesi net bir fiyat bildiriminde bulunabilmek bu işlem için mümkün değildir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız