Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Lipolazerle Bölgesel İncelme

Lazer Lipoliz

Lipo Lazerle Bölgesel İncelme

Uygulama nasıl gerçekleştirilir?

Yetişkin çağa geçişin ardından yağ hücreleri vücudumuzda kütlesel olarak sabitlenmektedir. Bununla birlikte hücre içerisinde depoladıkları yağ dokusuna göre şişmanlamamıza veya zayıflamamıza yol açmaktadırlar. Lipo Lazer işlemi ile hücrelerde biriken fazla yağ dokuları yüksek frekanslı ve zararsız foton ışınlarıyla elimine edilerek, bölgesel zayıflama ve kalıcı incelme sağlanmaktadır.

Uygulama süresi ne kadardır?

Lipo Lazer işleminin süresi, vücudumuzda kaç bölgede bölgesel incelme işleminin uygulanacağına bağlı olarak değişmektedir. Lipo Lazer genelde her senansı 1 ila 2 saat arası süren bir uygulamadır.

Lipo Lazer işlemine başvurduysanız, bu uygulamanın faydalarını birkaç hafta içerisinde görmeye başlarsınız. Parçalanan yağ dokuları vücuttan atılmaya başlandıkça bölgesel incelme ve zayıflamanın gerçekleştiğine şahit olacaksınız. Lipo Lazer işleminin sona ermesinden 4 ila 6 ay sonra gerçek ve kalıcı kilo verme sürecini yaşadığınıza şahit olacaksınız.

İşlemden önce hazırlık yapılıyor mu?

İşlem öncesi herhangi özel bir ön hazırlık yoktur. Ancak adayın alerjisi olduğu ilaçlar ya da şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır ve bunlara yönelik tedbirler sağlanır.

Hangi bölgelere uygulanır?

Lipo Lazer işlemi vücudumuzun; yanaklar, kollar, ense, gıdı, çene üstü, yanak elması, bacaklar, kalça, baldır, kasık bölgesi, göğüsler, gibi bölgelerinde en etkili biçimde uygulanabilmektedir. Lipo Lazer işlemi kesinlikle bir obezite ile mücadele yöntemi değildir. Sadece bölgesel fazla kiloların ve estetik görünüm kusurlarının giderilmesinde kullanılır.

Uygulamanın ardından istirahat gerekli midir?

İyileşme süreci klasik liposuction uygulamasına göre çok daha kısadır. Aday yapılan uygulamaya göre işinden ya da sosyal hayatından ayrı kalmaz. Alan sayısının fazla olduğu geniş uygulamalarda meslek yaşamına 2-3 günlük bir ara verilmesi gerekebilir.

Lipo Lazer işleminde istirahate mümkün olan en az süre için ihtiyaç duyulur. Her ne kadar Lipo Lazer işleminin ardından estetik merkezinden çıkarak günlük işlerinize rahatlıkla dönebilseniz de aşırı efor gerektiren spor faaliyetlerinden uzak durmanız önerilmektedir.

Lipo lazer işlemi acı verici midir?

Lipo Lazer işlemi lokal anestezi ile gerçekleştirilmekte ve acısız olmaktadır. Bazı kişilerde, yüksek frekanslı foton dalgalarına karşı, karıncalanma ve gıdıklanma hissi gibi bazı hafif tepkiler gelişebilmektedir.

Lipo lazer işlemi için en uygun adaylar kimlerdir?

Uzman tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından kimlerin Lipo Lazer işlemi için en doğru adaylar olduğu belirlenecektir. Tıbbi terapi gören kişilere ve zayıflamaya yönelik alternatif uygulamalarda başarıya ulaşılamamış adaylara Lipo Lazer işlemi uygulanmaz.

Lazer Lipoliz’in liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?

Klasik liposuction işleminde, tekniğe göre değişmekle birlikte, uygulama yapılacak bölgeye sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. 10-15 gün süren morluk görülmesi de kaçınılmaz bir süreçtir. Sonrasında ise 1 ay kadar korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile en az 2-3 günlük bir toparlanma süresi gerekir. Lazer Lipoliz etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında uzun süre korse giyilmesi gerekmez, sadece 5-7 günlük bir korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlamak gerektiğinde ilkinden daha travmatik bir prosedür de değildir. Ayrıca klasik liposuction metotlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dâhil olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız