Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

KİMYASAL PEELING

Kimyasal Peeling, adından da anlaşılacağı gibi çeşitli kimyasal solüsyonlar kullanılarak deriyi canlandırma, daha parlak ve genç bir görünüm kazandırmak maksadıyla ciltteki ölü deri tabakasını ayrılması işlemidir. Kimyasal peeling tedavisi ciltteki akne ve sivilceler için, kırışıklıklar ve ince çizgilerin kaybolmasında, güneş lekelerinde, çillerde, koyu renkli lekelerde uygulanmaktadır. Mutlaka uzman hekim tarafından muayene ve uygulama işlemi gerçekleştirilmelidir.

Estrella Estetik Merkezine gelen misafirler, profesyonel ellerde, kimyasal peeling uygulamasıyla daha ışıltılı ve sağlıklı cilt görünümüne ulaşırlar. Bu işlem, evde uygulayacağınız alternatif yöntemlerle ulaşamayacağınız ölçülerde; kanamasız, kesintisiz arındırma tedavisi sağlayan, cilt dokusunun görünümünü pozitif yönde geliştiren bir tedavidir.

Kimyasal Peeling’in Faydaları

Hangi endişelerle tedavi olmak istediğinize bağlı olarak, peeling işleminde çeşitli aktif maddeler kullanılarak, cilt tonu ve dokusunda gelişmeler ve sağlıklı görünüm sağlanır. Estrella Estetik Merkezinde gerçekleştirilen peeling işleminde aşağıdaki kazanımlar elde edilir:  

  • İnce kırışıklıklar pürüzsüzleştirilir,
  • Genişleyen gözenekler arındırılır,
  • Akne lekeleri giderilir,
  • Cilt dokusundaki renk kaybını en aza indirin,
  • Deri dokusunu iyileştirilir,
  • Cilt ışıltısı yükseltilir,

Her tedavi hızlı, konforlu ve günlük rutininize en az engeli verecek şekilde gerçekleştirilir. Profesyonel kimyasal peeling işlemi, haftalık 6 seanslık seriyle gerçekleştirildiğinde sivilce ve koyu lekeler gibi özellikli endişeler giderilir ve cildin genel sağlık ve canlılığı hızla iyileştirilir. Tedavi rotanız cilt bakım gereksinimlerinize, programınıza ve bütçenize göre tamamen özelleştirilebilir. Çoğu hasta elde edilen sonuçları korumak için aylık düzenli aralıklarla peeling uygulamasını tercih etmektedirler. İşlem Estrella Estetik Merkezindeki profesyoneller tarafından gerçekleştirildiğinde, peeling uygulaması en başarılı şekilde tazelenmiş, yumuşak ve parlak cildinizi ortaya çıkartabilir.

Bazı durumlarda, başka bir cilt yenileme prosedürü için de iyi bir aday olduğunuzu görebilir ve değerlendirebilirsiniz, örneğin lazerle cilt bakımı vb. Cilt bakım uzmanlarımız ihtiyaçlarınıza cevap verecek en uygun tedavi planını değerlendirmenize yardımcı olmak için sizinle birlikte çalışırlar.

Uygulama esnasında nelerle karşılaşırsınız?

20-30 dakikalık seanslar esnasında, uygulayıcılarımız temizlenmiş cildinize kişisel peeling işlemi uygulayacaklardır. Bu, belirli bir seviyede eksiltme işlemi yerine de geçer ve bundan sonra ciltteki kabuklanma özel bir katkı maddesi ile etkisiz hale getirilir. Uygulayıcınız daha sonra güneşten koruyucuya ek olarak bir dizi yatıştırıcı, koruyucu destekleme serumunu da cildinizin işlem gören bölgesine uygular.

Sonradan cildim soyulacak mı?

Herkesin cildi kendi cilt yapısı özelinde Kimyasal Peeling’e farklı tepkiler verir ve genellikle hafif cilt problemleri olan kişilerde hafif yan etkiler görülebilir. Bazı hastalarda peeling işlemi yan etki yaratabilirken, bu durum genellikle 3-4 gün içinde ortadan kaybolur. Estrella Estetik Merkezi’nde, güzellik uzmanlarımız size, randevu öncesi özel reçeteli cilt tedavisinde kullanılan ilaçlardan ve evde yapılan alternatif peeling uygulamalarından kaçınmanız yönünde çeşitli tavsiyelerde bulunacaklardır.

Sonuçlar ne kadar sürecek?

Kimyasal peeling işleminin faydaları uygulanan tedaviden sonra en az birkaç hafta içerisinde gözlemlenebilir. Bu sonuçların kesin süresi, evde üretilen ve uygulanan ürünlerinizin etkinliği de dâhil olmak üzere birkaç farklı faktöre bağlıdır. Uzun vadeli iyileşme elde edebilmek için iki haftada bir kimyasal peeling işlemine girilmesi önerilmektedir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız