Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi saç kaybını azaltarak, saç büyümesini teşvik eder ve erkek tipi kelleşmeyi yavaşlatarak hem erkekler hem de kadınlarda kellik oluşumunu engellemede alternatif bir önleyici yöntemdir. Saç dökülmesinden mustarip olan kişinin kafa derisinde proteinleri, vitaminleri ve diğer besleyici seviyeleri ve büyüme faktörleri düzenleyen bir işlemdir.

Saç mezoterapi yönteminde, saçın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içeren serum, doğrudan saç kökünün derin orta bölümüne enjekte edilir.

Ayrıca mezoterapi; tiroit, anemi vb. hastalıklardan kaynaklanan saç dökülmelerini önlemede çok önemli ve kilit bir rol oynayan bir saç varlığı koruma terapisidir. Aynı zamanda kötü beslenme, stres ve mevsimsel değişiklikler saç kaybına neden olan diğer etmenlerdir. Saç mezoterapisi işte bu noktada devreye girerek kayıpları ortadan kaldırır ya da en aza indirir.

SAÇ MEZOTERAPİSİNİN AVANTAJLARI

Saç mezoterapisinde, serum patolojik bölgeye enjekte edilir. Böylece tedavide;

  • Bölgesel uygulama imkânı sağlanmış olur.
  • Yan etkiler azalır.
  • Seans uygulamaları diğer rutin uygulamalara kıyasla biraz daha uzun sürmektedir.

Saç mezoterapisinde farklı ilaçlar kullanılır. Bu ilaçlar T.C. Sağlık Bakanlığı ve FDA tarafından onaylanmıştır ve eczanelerde satılmaktadır. Birçoğu bitkisel öz ihtiva etmektedir. En önemli nokta ilaçların farmakolojik karakteridir ve diğer ilaçlarla etkileşimden kaynaklanabilecek yan etkiler önceden bilinmekte ve uyarılarla önlem alınabilmektedir.

Saç büyümesi için mezoterapi, temel olarak kafa derisinin mezoderm tabakasına (cilt dokusunun orta tabakası) besin açısından zengin bir sıvı enjekte etme tekniğini içerir. Epidermisin altındaki tabaka, yağ katmanı ile derinin dokuları arasında bir bağlantı oluşturur. Bu işlem, çözeltiyi kafa derisine enjekte eden çok ince uçlu steril enjektörler ile gerçekleştirilir. İşlem anestezi gerektirmeyecek oranda acısız ve ağrısızdır. Bu terapi genellikle her biri otuz (30) dakika süren haftada bir, toplamda sekiz (8) seanstan oluşur.

Terapiye başladıktan 5 seans sonrada pozitif yönlü değişimleri görmek mümkündür. İlk olumlu sonuçlar ortalama 3 ay içinde görülebilir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız