Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

PRP İle Saç Terapisi

Prp ile Saç Tedavisi

PRP Saç Terapisi

Kendi kanınız sizi geçmişe götürmeye hazır. Son dönemde PRP terapisi ile ömrünü tamamlamaya yüz tutmuş saç kökleriniz, zayıflayan ve tüy haline gelen saç telleriniz canlanacak ve saçlarınız eski sağlığına kavuşacaktır.

PRP terapisi başlatılarak adaylara mükemmel bir alternatif yenilik sunulmaya başlandı. Saçlarda dökülme, yağlanma ve kepeklenme gibi birçok sorun gözlemlenmektedir. Bu olumsuz sonuçların birçok sebebi olması yanı sıra saç köklerinin ve kan dolaşımının da etkisi yüksektir. Bu olumsuzlukları gidermek için PRP saç terapisi uygulanmaktadır. PRP saç terapisi, kişinin kendi kanının santrifüj işlemiyle ayrıştırılıp, elde edilen plazma yönünden zengin kök hücrelerin saç köklerine enjeksiyon yöntemiyle aktarılması işlemidir. Elde edilen kök hücrenin kişinin kendi kanı olması nedeniyle herhangi bir yan etki veya alerjik reaksiyon söz konusu değildir.

PRP’nin saç köklerine ne çeşit bir etkisi vardır?

Sağlıklı saça ve sağlıklı saç derisine sahip olmak için ve bu sağlıklı saç kökü ve saç derisi sayesinde saç dökülmesini engellemek adına uygulanan PRP saç terapisi işlemi ile saçlar eskisinden daha güçlü bir hale dönüşmektedir. Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede saç kökleri daha çabuk beslenir ve saçların daha güçlü yapıda uzamasını sağlanmış olur.

Saç PRP’sini kimler yaptırmalıdır?

  • Saçı dökülmesi sorunu yaşayan adaylar,
  • Saç ekimi yaptıran adayların ekilen saç köklerini güçlendirmek isteyenleri,
  • Saçının geç ve sınırlı oranda uzamasından şikâyetçi olan adaylar,
  • Saç derisinde sürekli kepeklenme ve yağlanma problemi yaşayan adaylar,

Bunun yanı sıra PRP saç terapisi kişinin kendi kanının bileşenlerine ayrıştırılıp yapılması ile gerçekleştiği için bu işlemi yapan kişilerin kan değerlerinin normal seviyelerde yani değerlerde olması şarttır.

Nasıl uygulanıyor?

Zor gibi görünen ama gayet basit bir işlem olan PRP saç terapisi günümüzde sıklıkla başvurulan ve tercih edilen bir onarma yöntemidir. Adaydan alınan az miktardaki, 2 veya 3 tüplük, kan santrifüj cihazının hızlı çalıştırılması sonucunda bileşenlerine ayrılır ve trombosit bakımından oldukça zengin bir plazma elde edilir. Bu plazma enjeksiyon yöntemi ile saç derisi altına enjekte edilmektedir. Enjekte edilen trombosit bakımından zengin olan plazma saçın canlı görünmesini, saç köklerinin güçlenmesini ve kan dolaşımını hızlandırarak saçın daha efektif uzamasını sağlamaktadır.

İşlem ne kadar sürmektedir?

PRP saç terapisinden kesin sonuçlar elde etmek için en az 4 seans uygulamak gerekmektedir. Seans süreleri yaklaşık olarak 45 ile 60 dakika arasında sürmektedir.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız