Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Lamine Diş Beyazlatma

Porselen Lamine Kaplama

Günümüzde lekeli dişler, çirkin dişler, dişler arasındaki kopukluklar (ayrık diş), yontulmuş dişler, koyu dişler vb. şikâyetler kişilerde utanç ve sıkıntıya neden olabilmektedir. Lamine porselen kaplama yeni bir çözüm kaynağı olarak bu şikâyetlerin giderilmesinde çok etkili bir uygulamadır. Diş görünümündeki sıkıntılar giderilir ve porselen kaplama kozmetik yöntemiyle çekicilik ve kendine güven arttırılır.

Porselen kaplamalar, doğal dişlerin üzerine yapıştırılmış ultra ince seramik malzemeden elde edilmiş kabuklardır. Bu prosedür çok sınırlı oranda veya hiç anestezi gerektirmez ve ön dişlerin görünümünü iyileştirmek için en çok rağbet edilen yöntemdir. Lamine kaplama kahve, çay ve hatta sigara içiminden kaynaklanan kalıcı lekelenmeye karşı oldukça dirençlidirler. İncecik (çok ince) porselen kaplamalar dişle kuvvetli bir bağ oluşturarak diğer restoratif seçeneklerle birleştirilerek eşsiz estetik sonuçlar verir.

Neden lamine kaplama tercih edilir?

Lamine kaplamalar birçok durumda porselen kaplamalara mükemmel bir alternatiftir. Dişin rengini, boyutunu veya şeklini değiştirmek yerine kendi dişinizin görünümünü iyileştirmeye yönelik bir alternatiftir. Adayların ön dişleri veya yontulmuş veya yıpranmış dişler arasındaki boşluklar lamine kaplamalar ile onarılabilir.

Genel olarak, lamine kaplamalar uzun yıllar varlığını sürdürecek bir tekniktir. Düzgün bir şekilde gerçekleştirildiğinde çok uzun ömürlü işlemlerdir.

Lamine kaplama adayları tüm prosedür için üç randevuya ihtiyaç duyar; teşhis ve tedavi planlaması, hazırlanma süreci ve lamine kaplamanın sabitlenmesi. Bazen, renk, şekil ve kapsama alanlarının hem aday hem de doktor için kabul edilip edilmediğini görmek için finalize işleminden önce randevu alınabilir.

Tanı ve tedavi planlaması ve gülümseme tasarımında aktif rol almanız kritik önem taşımaktadır.

Lamine kaplamalar için dişlerin hazırlanması bir ila iki saat arasında sürmektedir. Dişleri lamine kaplamaya hazırlamak için, kaplama yapılacak bölgede yer açmak için diş öncelikle hafifçe parlatılır. Labial yüzeyde belirli miktarda diş katmanı diş fırçaları ile yontulur. Bu işlemde olası sızı hissi için lokal anestezi uygulanabilir. Lamine kaplamanın üretilmesi için ölçülerin teknisyene gönderilmesinden önce nihai görünüm imajı netleştirilir. Kaplamaların üretimi yaklaşık dört ila beş gün arası sürebilir.

Dişler parlatıldığı veya inceltildiği için, lamine kaplamalar yerine yapıştırılana kadar dış görünüm biraz farklı olacaktır. Dişlerin görünümü adayın gündelik yaşamını olumsuz etkileyecek ise ek bir ücret karşılığında geçici bir kaplama yerleştirilebilir.

Lamine kaplamaların yapıştırılması: Bu prosedür yaklaşık bir ila iki saat arası sürmektedir. İlk olarak, diş hekimi kaplama materyalini suyla ya da gliserinle kaplar, bunun amacı gölge ve renk uyumunu kontrol etmek ve algılamaktır. Kaplamalar dişlere monte edilirken, estetik sonuçlar gözlenir ve özellikle renklerin uyumuna dikkat edilir. Bu noktada, kaplamaların rengi kullanılacak olan yapıştırıcının gölgesi ile ayarlanabilir. Kaplamalar yapıştırıldıktan sonra renk değiştirilemez. Kaplamayı sabitlemek için, inceltilen dişlerin üzeri belirli kimyasallarla temizlenir. Kaplama ve diş arasına özel bir yapıştırıcı eklendiğinde, görünür bir ışık demeti, yapıştırıcıyı sertleştirmek için katalizör salınımı başlatılır.

Koruma ve Bakım

Bir hafta boyunca, boyut ve şekil olarak değiştirilmiş yeni dişlerinize alıştıkça bir ayarlama periyoduna girmeniz gerekecektir. Günlük diş fırçası ve diş ipi kullanımı dikkatli ve özenli yapılmalıdır. Bir ya da iki hafta sonra, takip randevusu için geri merkeze gelmeniz istenecektir.

Porselen lamine kaplamalar doğal dişlerin makul kopyalarıdır, birebir orijinal dişleriniz gibi değildir. Doğal dişlerde bile meydana gelebileceği gibi, porselen kaplamaların renginde yakından inceleme yapıldığınd, küçük farklılıklar gözlenebilir. Yine de, bu prosedür gülüşünüzü büyük ölçüde arttıracak ve içsel tatmin ve kendinize güveniniz geliştirecektir.

Doğal görünecek mi?

Evet. Diş hekiminin ana hedefi, doğal dişlere benzeyen kaplamalar yaratmaktır. Belli bir görünüme ulaşmak için, doğal dişlerinizin rengi, ısırık şekli, dişin şekli ve uzunluğu gibi bir dizi faktör göz önünde bulundurulur. Bu faktörlerden herhangi biri sadece görünüşünüzü etkileyebilir. Çoğu lamine kaplama adayı sonuçlardan memnun kalır ve genellikle yatırım maliyetinin sonuçlara değdiğini düşünür.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız