Gürel Tower Residence No:54 Kat:6 Alsancak - İzmir / TÜRKİYE

Diş İmplantı

Estrella Estetik Merkezi diş sağlığı danışmanlığında gülümsemenizi yenilemek ve kendinize güveninizi arttırmak için mükemmel seçeneklerle hizmetinizdeyiz.

Kısaca implant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve genelde titanyumdan yapılan yapay diş kökleridir. Diş kaybı ile ortaya çıkan önemli sorunlardan biri olan çene kemiğindeki erimenin durdurulması implantlarla sağlanabilmektedir.

Kendinize olan güveninizi yenileyecek ve yaşam kalitenizi artıracak hayatınızı değiştirecek bir karar veriyorsunuz. Diş implantları ile başarısız dişler, kötü dişler, eksik dişler, diş eti hastalıkları ve / veya ağız kokusu da dâhil olmak üzere ağız sağlığı problemleriniz artık düzeltilebilir. Tek bir dişi, birden çok dişi veya tüm dişlerini değiştirmek veya hayatınızdan takma dişleri çıkartmak istiyorsanız, diş implantı en doğru seçenektir.

Estrella Estetik Merkezi diş sağlığı danışmanlığında “dental implant uzmanlarından” ne gibi destekler alabilirsiniz:

  • Ücretsiz diş implantı konsültasyonu
  • Diş muayenesi
  • Dental implant yerleştirme prosedürleri hakkında bilgi
  • Yenilenme süreci
  • Kalıcı yedek dişlerin imalatı
  • Bakım ve takip

Cerrahi ve yenileme prosedürleri, tedavi seçeneklerine ve etkilenen diş sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Tüm dişlerinizin sağlığını yitirdiyseniz veya değiştirmek istediğiniz takma dişlere sahipseniz, All-on-4 diş implantları veya TeethXpress diş implantları için mükemmel bir aday olabilirsiniz.

Ücretsiz Diş İmplant Danışmanlığı

İlk değerlendirme ve bilgilendirme danışmanlığından sonraki adım diş implantı adayı eğitim uzmanı ve klinik personelimizin bir üyesi ile bir ön konsültasyon gerçekleştirilecektir. İhtiyaçlarınızı belirleyecek, ağız sağlığınızı değerlendirecek, kişisel durumunuz gözden geçirilecek, tıbbi geçmişinizi tartışacak ve ihtiyaçlarınıza ve yaşam tarzınıza göre tedavi seçeneklerini tanıtacağız. Finansmanı ve zamanlamayı da gözden geçireceğiz. Bu konsültasyon, arzu ettiğiniz sonucun tam bir özetini elde etmek için en son teknolojiyi kullanarak dijital görüntüleme veya diğer değerlendirme türlerini de kapsayabilir. Ön konsültasyon hizmeti, vakanın niteliğine bağlı olarak 30 dakika ila bir saat arası sürebilir.

Diş Muayenesi

Prosedürünüz planlandığında, doktorunuz diş implantlarının yerleştirilmesini desteklemek için mevcut kemik miktarı dâhil olmak üzere, dişlerin eksik olduğu ağız alanlarını belirleyecektir. Doktorunuz ayrıca çenenizdeki kemiğin kalitesini ve yoğunluğunu da değerlendirecektir. Bunu 3-boyutlu bir BT taraması yaparak yapmaktadır ve dişlerinizin modellerini de seçebilirsiniz (gösterim olarak adlandırılır) böylece doktorunuz sizin özel durumunuz için ideal tedavi planlamasını en uygun biçimde oluşturabilir. Tüm dişlerinizi yitirdiyseniz, talepleriniz birlikte incelenecek ve size mümkün olan en iyi tedavi planı sunulacaktır.

Doktorunuz ayrıca talep edilen işlevselliği ve estetik sonucu elde etmek için ek prosedürlerin gerekip gerekmediğini de belirleyecektir. Zaten yaşa ve cinsiyete bağlı kemik erimesi sıkıntısı yaşamaktaysanız, doktorunuz kemiği eklemeler yapmak veya yeni kemik oluşumunu sağlamak için aşılama prosedürlerini değerlendirecek ve sizi bilgilendirecektir. Muayene sürecinin her adımında diş implantı adayı bilgilendirilecektir. Böylece ne tarz işlemler yapıldığını veya yapılacağını ve neden bunu yaptığımızı diş implantı adayı da bilecektir. Bu randevu, olumlu ve olumsuz sağlık koşullarına göre, bir saat veya biraz daha uzun sürebilir.

Diş İmplant’ını Yerleştirme Prosedürü

Dental implant prosedürü için Estrella Estetik Merkezine geldiğinizde en yüksek kalitede bakım alacağınızdan emin olabilirsiniz. Çoğu durumda, prosedüre başlamadan önce yerleştirilecek ve değiştirilecek implant dişlerini tasarlamak için sanal planlama yazılımının yanında bir 3-D CT taraması yöntemi kullanılır. Bu işlem ilk muayeneden sonra gerçekleştirilir ve gerekirse geçici dişlerin ameliyat günü ne sizin için hazırlanması sağlanır.

Öncelikle, önerilen bir sedasyon seçeneğini kullanarak diş implantı adayının kendisini rahat hissetmesi sağlanır. Gerekirse, implant yerleştirmeden önce mevcut istenmeyen adayın kendi dişleri yerinden çıkartılır. Bu dişler çıkarıldıktan sonra, hafif bir cerrahi teknik kullanarak çene kemiğine diş implantlarının yuvaları yerleştirilir. Ardından diş implantları tek bir randevu ile tümüyle yerlerine yerleştirilir ve mükemmel gülüşe kavuşulur.

Bu arada hiç şüphe duyulmamalıdır ki, geçici dişler de gerçek dişler gibi görünecek ve hissedilecek ve hemen görünüşünüzde ve özgüveninizde çarpıcı bir değişim ortaya çıkacaktır.

Bakım ve Takibi

Diş implantları size kalıcı, ömür boyu bir gülümseme sağlar ve bu yeni gülüşün korunması önemlidir. Diş implantlarınız için düzenli bakım, günlük diş fırçalama ve diş ipi uygulamalarının yanı sıra uzman diş hekimi veya teknikeri desteğiyle düzenli kontrol ve temizlik desteği gerekmektedir. Diş implantlarınızı tıpkı doğal dişleriniz gibi koruduğunuz ve tedavi ettirdiğiniz sürece gerçek diş görünümünü korur, çiğneme görevini yerine getirir ve hayatınızın devamında güzel gülümsemenizi sürdürürsünüz.

Ücretsiz Danış

İşlemle ilgili sizi bilgilendirmemizi ister misiniz?
Adınız Soyadınız
E-mail
Telefon
Konu
Mesajınız